European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Všetko prebieha hladko, presne podľa plánov

25.9.2014

--Saas Fee #2--

Posledné dva týždne trávim tvrdými, ale dokonalými tréningami na ľadovci v Saas Fee, Švajčiarsko. Lepšiu prípravu si sotva viem predstaviť. 

saas_fee.jpgCelé prípravné obdobie na tomto ľadovci, začínajúc v prvej polovici septembra až do jeho konca, spolupracujem na svahu s jedným z kanadských teamov. Spolupráca je veľmi príjemná, atmosféra tvorivá a tréningy tak prevyšujú požadovanú úroveň.  Ľahko sa pracuje na dokonalom zladení nových lyží, nevyhnutných zmenách pohybov vzhľadom na ich správanie sa počas jazdy, spolu s optimálnym nastavením riadiaceho centra - mentálnym nastavením. Je cítiť zlepšenie z jazdy na jazdu a to je hnacím motorom pre tú ďalšiu. Ako by povedali Kanaďania:  " You're getting there!" ( Dostávaš sa tam/Už si skoro tam). 

Ešte aj počasie je na jednotku. Také si za celú éru výjazdov sotva pamätám; 9 dní jasno, malá prestávka v podobe obláčikov a pokračuje to ďalším jasným týždňom. Trate sú tak optimálne počas celého doobedia a dĺžka tréningu je od počasia nezávislá, čo je veľké plus. Navyše, vďaka slnku majú aj tréningy na suchu tu vo vysokohorskom prostredí svoje čaro. Človek tak silovú, vytrvalostnú alebo koordinačnú tréningovú záťaž sotva vníma, viac prijíma tú energiu, ktorej má všade okolo seba obrovské množstvo. 

Na prvú októbrovú dekádu sa so spomínanou skupinou z Canada, Ontario premiestnime do Zermattu, na ďalší ľadovec neďaleko odtiaľto. Zmení sa teda prostredie a profil tréningových tratí, na ktorých dokončíme tieto osožné a vydarené série tréningov.