European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Túra pod Matterhorn

6.10.2014

-- V Zermatte--

V rámci dňa voľna od lyží sa nedalo ostať sedieť  "doma". Okolité kopce sú v lete nie len vynikajúcim prostredím na tréningy na snehu, ale poskytujú aj možnosti na iné tréningové aktivity - kardio tréning, ktorý je pre športovca nevyhnutný. Cieľ cesty bol jasný a jej ukazovateľ tiež. 

Vďaka degenerácii každodenným ranným vstávaním nebolo problémom si privstať ani v deň lyžiarskeho voľna. Prvá časť cesty tak prebehla s pomocou čelovej lampy za božského ticha. So stúpajúcim slnkom stúpala aj prekonaná nadmorská výška. Po prvých 700 výškových metroch sa tak konečne ukázal vo svojej plnej nádhere aj Matterhorn, ktorý dovtedy vďaka príkremu svahu, ktorým som stúpala, aj napriek jeho majestátnym rozmerom nebolo vidieť. Stúpanie zo Schwarzsee tak ďalej prebiehalo ľahko, akoby aj nie s takým výhľadom a pokojom prírody všade dookola. S príjemným pocitom som tak po prekonaní vyše 1600 výškových metrov dosiahla svoj cieľ. Hörnlihütte (Chata Hörnli) sa nachádza vo výške 3260 m.n.m. a je najčastejším miestom na prenocovanie horolezcov pred výstupmi na Matterhorn. 

Bol to veľmi príjemný deň. Cesta tam aj späť zabrala celé doobedie aj trochu poobedia, ale s obohatením o nový horský zážitok splnila úlohu predovšetkým mentálneho relaxu. 

tura_pod_matterhorn.jpg