European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Tešiac sa na budúcu sezónu

31.5.2015

Po víťazstve na M-SR aj v disciplíne GS sme sezónnu ukončili vo Švédsku ešte zopár pretekmi. Napriek tomu, že nedošlo ku žiadnym prevratným zlepšeniam FIS bodov, druhé miesto v jednom z pretekov v GS potešilo. Čo bolo ale ešte podstatnejšie, v myslení nastali veľké zmeny, ktoré sú pre môj ďalší športový rast oveľa dôležitejšie ako práve vtedy vyhrať nejaký pretek a nevedieť ako.  

slavkovsky.jpgNásledne nastalo trochu voľna od lyží. Obyčajne to býva celková pauza od akejkoľvek športovej aktivity, ale nakoľko som "oddychovala" v strede sezóny, potreba fyzického alebo psychického oddychu po sezóne mi tým zanikla. Namiesto toho som plynule prešla do príjemného vytrvalostného obdobia, kde tréningovú náplň tvoria prevažne behy štandardnými trasami po tatranských turistických chodníkoch, výbehy ku rôznym chatám alebo na vrchol niektorého zo štítov. Patrí sem tiež veľa turistiky a posilňovania. 

Ak ide o menálny vývoj, je tu naň teraz viac času. Mentálne cvičenia v prospech toho byť pripravená a optimálne mentálne nastavená v pravý čas, keď prídu preteky, sú na každodennom poriadku. Sama na sebe vidím veľké zmeny a fascinuje ma, akou rýchlosťou sa uberám vpred.