European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

St. Moritz priniesol veľa zmien a čakania

11.12.2017

Preteky svetového pohára v St. Moritz tento víkend priniesli veľa nečakaného. Hneď na úvod prvý pretekový deň padlo rozhodnutie, že kvôli nepriaznivému počasiu v ranných hodinách sa kombinácia začne slalomom. Organizátori verili, že sa to poobede umúdri a druhé kolo SG sa bude dať uskutočniť. Opak bol však pravdou, ale keďže ranné slalomové kolo prebehlo aj za ťažkých podmienok, organizátori nechceli, aby vyšlo nazmar. Pohrávali sa s myšlienkou uskutočniť SG jazdu do kombinácie dodatočne v nedeľu. Poobede však na trénerskej schôdzi vyšiel verdikt definitívneho zrušenia pretekov kombinácie.

St-Moritz.jpgV sobotu, kedy bol na pláne pretek Super G, deň opäť riadili poryvy vetra a sneh dvíhajúci sa do vzduchu. Ten miestami spôsoboval takmer nulovú viditeľnosť. Pretek bol tak mnohopočetne krát prerušený a celý trval vyše dve a pol hodiny. Zároveň sa počas dňa v radoch organizátorov zrodilo nové rozhodnutie a to v nedeľu uskutočniť náhradnú kombináciu, celú odznova. 

To bola veľmi potešujúca správa, ale nanešťastie netrvala dlho. V nedeľu ráno totiž prevaľujúca sa  a rýchlo klesajúca hmla jasne ukázala, kto to tu riadi. Všetky nedeľňajšie preteky boli zrušené. 

Najviac ma mrzel ten prvý deň, kedy som si po slalomovom kole počínala na 28. priečke. Jazda nebola zlá, a aj keď mala svoje nedostatky, bola mojím malým víťazstvom samej nad sebou. Ak ide o Super G, tam to chce ešte trochu viac tréningu a praxe na nových lyžiach.