European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Prvé dni na nových lyžiach

30.8.2014

--Saas Fee--

prve_dni_na_novych_lyziach.jpg
Cesta Európou so zámerom preberania a zdokonaľovania materiálu je takmer na konci. Začala sa cestou do Talianska, kde ma čakali vo fabrike Lange nové lyžiarky. Tam na mieste sa pod dohľadom odborníkov ešte doladil ich sklon, základné zbrúsenie päty a vyskúšali sme, či sedí veľkosť aj tvrdosť. 

Pokračovalo to vo Švajčiarsku, kde nasledovalo preberaniei nových lyží. Po dlhoročnom pôsobení na značke Rossignol prišiel čas na znemu. Prečo? Nuž, rovnako ako vo vede, jej najväčší progres je založený na omyloch. Nepochybujem o tom, že pretekanie pod značkou Stöeckli sa bude riadiť podobným scénárom.  

Všetky páry boli finálne pripravené, len ich položiť na sneh. Ďalej sa teda smerovalo do Penninských Álp na švajčiarsky ľadovec Saas Fee. Už po prvých tréningoch mám z lyží veľmi dobrý pocit. Ľahko som si ich osvojila a teším na dalšie tréningy na nich. Nasledujúce tréningové obdobie sa bude pravdepodobne odohrávať práve na švajčiarskych ľadovcoch, kde sú vďaka vysokej nadmorskej výške snehové podmienky na tréning výborné. 

Ako posledné je narade nastavenie lyžiarok, konkrétne ich vytvarovanie na lyžiarske nohy s výrastkami. Normálne v nových lyžiarkach svetovej úrovne nie je možné jazdiť bez tejto úpravy. Človek si ich musí trochu dotvarovať, aby mu presne sedeli na nohu a netrávil tréningy v bolestiach, ktoré by v takom prípade nemali veľký význam.  Posledná zastávka bude teda v Rakúsku, neďaleko Innsbrucku a materiál bude pripravený.