European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Príprava na južnej pologuli

29.7.2015

Posledný mesiac sa nám športová príprava pekne rozbieha. Po tom, čo som bola prijatá na štúdium  na univerzite v Košiciach sa variabilita mojich tréningov, dovtedy nasuchu, zväčšila aj o tie na snehu. Štúdium na prijímacie skúšky ma bavilo, ale postaviť sa po nich opäť na lyže bolo akousi odmenou a radosťou. 

Absolvovala som teda pár výjazdov na rôznych ľadovcoch, ktoré aj napriek nie úplne dokonalým poveternostným a snehovým podmienkam splnili svoju úlohu. Primárnym cieľom bol kontakt so snehom a začiatok tréningov v bránach. Vzhľadom na horúce počasie a miznúci sneh na európskych ľadovcoch sme sa ohľadom ďalšieho priebehu prípravy pohrávali s myšlienkou presunúť tréningy cez leto na južnú pologuľu – do zimy. Vďaka zopár ľudom bola táto možnosť tento rok ľahšie realizovateľná a po zvážení aj ďalších okolností padlo rozhodnutie stať sa cez leto protinožcom. Moja príprava teda ďalej pokračuje v Chile. 

Po krátkej aklimatizácii z cesty, kedy človek pomedzi prelety medzi časovými pásmami stráca prehľad o čase, začíname trénovať v stredisku Antillanca. V pláne je veľa tréningov na snehu, čo odpovedá objemovej fáze prípravy, v ktorej sa práve nachádzam. Budem počas nich rozjazďovať nové lyže od firmy Stockli, na ktorých budem tento rok pretekať rovnako ako ten minulý. Ich tvrdosť mala pozitívny vplyv na moju techniku jazdy a bola som s nimi veľmi spokojná. Ako ďalšie sú v pláne niektoré preteky, ktoré budem brať aj ako tréning, aj ako podnet na to predviesť natrénované v súťažnom tempe. Budem pretekať hlavne sama so sebou, sledovať svoje vlastné zlepšenia. 

Už teraz som vďačná za tento pobyt.  Človek pomaly zisťuje, že keď je úprimný a čestný predovšetkým sám k sebe, dostane sa mu toho, čo potrebuje.  Zvyšné situácie sú len podnetom na jeho ďalší rozvoj. 

 antillanca.jpg