European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Priebeh viacerých vecí naraz

15.8.2016

Nejaký čas po skončení sezóny som si od športu trochu oddýchla. Bolo tam viacero dôvodov, ale prevládalo asi množstvo učebných materiálov, ktoré som v závere letného semestra mala mať zvládnuté. Periódu aktívneho rozvoja intelektu som ukončila úspešným absolvovaním skúšok a prehupla sa do praktickej aplikácie nadobudnutých vedomostí – letnej odbornej praxe. 

Pomocou viacerých odborne vzdelaných a ochotných ľudí som sa počas nej pustila aj do vlastného rehabilitačného programu po artroskopii, kde prebehli kozmetické úpravy môjho kolena. Boli odstránené nepotrebné zvyšky, ktoré boli kedysi súčasťou femuru a menisku. Vedomosti, ktoré som tak zbierala počas prvého ročníka mi boli užitočné, ba zoznámila som sa aj s novými cvičebnými systémami v rámci rehabilitácie. 

A tak moje kondičné tréningy opäť začali nadobúdať obyčajný objemový aj záťažový charakter. Naviac, pohybujem sa v prítomnosti ľudí, ktorí sa vo vzťahu ku športu nachádzajú na frekvencii bytia veľmi podobnej tej mojej. Som im naozaj vďačná, že súhlasili a pomôžu mi pri rozvoji môjho športového potenciálu. Posledné dve kondičné sústredenia som absolvovala so Skupinou športovcov nazývanou Talentecentrum Zlín pod vedením bývalého úspešného automobilového pretekára Lea Pavlíka. Za tie dva týždne som sa naučila veľa a čísla ukazujú, že sa nám všetky zložky prípravy pekne zlepšujú.  Naozaj, až sa sama čudujem, aké konštruktívne obdobie teraz prebieha. Všetko do seba zapadá ako puzzle a rôzne zbytočné kúsky iných stavebníc si jednoducho nevšímam. 

Musím totiž priznať, že nadobúdanie odborných vedomostí v odbore Fyzioterapie sa mi páči, ale radosť z poriadneho tréningu mi pri tom chýbala. Hovorím o tom, keď máte pocit, že to, čo ste dostali nevyužívate a nerozvíjate naplno. 

priebeh_viacerych_veci_naraz.jpg