European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Priebeh rekonvalescencie

5.3.2015

Od prvej kontroly boli vyjadrenia lekárov pozitívne. Podľa predpokladov išlo o roztrhnutie bočného kolenného väzu a zároveň poškodenie predného krížneho, pričom ani jedno z nich nevyžadovalo operačný zákrok. Plynúce dni ukazovali, že moje telo je schopné rýchlej regenerácie a oboje sa hojilo rýchlejšie, ako sa dalo vopred čakať.

Pomaly som tak začínala s prvými pohybmi, posilňovaním hornej časti tela, ktorá na začiatku nebola možná, cvičenia pomocou balančných pomôcok a expandrov a keď prišiel čas na nohy, prvou záťažou bol tradične stacionárny bicykel. Išlo to rýchlo, pod kontrolou odborníkov som pridala beh a onedlho na to aj prvé lyže, aj keď pre začiatok v podobe skialpinizmu. Ten pocit konečne lyžovať a spopod sedla Malého Závratu sa rútiť dole Veľkou Studenou dolinou Generálom bol po tých týždňoch bez poriadneho pohybu na nezaplatenie! 

Posledné dni som v procese zotavovania sa postúpila o ďalší krok vpred, tentoraz už na slalomových lyžiach. Najdôležitejším faktom a zároveň príjemným prekvapením je, že to prebehlo bez najmenšej bolesti a teda môžem postupne zvyšovať tréningovú záťaž. 

priebeh_rekonvalescencie.jpg