European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Otvárací ceremoniál

8.2.2014

Včerajší otvárací ceremoniál  OH bol pre mňa úžasným zážitkom, navždy vryjúcim sa do pämati. Keď človek prechádza pomedzi nádherne vysvietené haly rôznych športov, keď vidí všetkých tých organizátorov, bezpečnostné opatrenia, realizačné teamy z rôznych krajín sprevádzajúce svojich najlepších športovcov, uvedomí si, že sa mu práve dostalo najlepšej odmeny za tie roky, ktoré zasvätil športu, ktoré boli v mnohých periódach neľahké.

Z Mountain Cluster Village vyrazilo 13 autobusov naplnených športovcami a členmi teamov do prímorskej dediny len kúsok od Fisht Olympic Stadium, kde sa konal veľkolepý otvárací ceremoniál. So našimi slovenskými kolegami z ostatných olympijských dedín sme sa zhromažďovali v priestoroch jednej z hál. Cez krátky úsek vonku sa jednotlivé výpravy premiestnili do útrob hlavného štadióna. Pomalé postupovanie dopredu sme si sprestrovali fotením, ale krátiť si čas nám pomáhali aj organizátori-dobrovoľníci všade okolo plotov.

Atmosféra hustla, keď sa slovenská výprava blížila na rad. Nakoniec sme sa dočkali: pomalé kráčanie naklonenou plošinou do stredu 40 tisícového vysvieteného štadióna v prvej rade slovenskej výpravy bolo ohromné. Chôdza polkuhom štadióna na svoje miesta akoby trvala hodinu, pričom každá sekunda mala obrovskú hodnotu.

Všetky vystúpenia odohrávajúce sa v podaní umelcov, osvetlenie všetkého druhu, efekty sneženia, rôznych predmetov a symbolov vzášajúcich sa nad plochou štadióna a zvukové efekty boli zostavené tak, aby v divákoch zanechali príjemný pocit radosti a nadšenia. Nato boli olympijske hry v Sochi oficiálne zahájené a olympijský oheň zapálený. 

otvaraci_ceremonial.jpg