European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Opäť na snehu

1.4.2015

Celý priebeh zotavovania sa po pomerne nepríjemnom zranení bol až prekvapivo rýchly. Až na jeden výpadok po prvom ťažšom tréningu GS, kedy moje koleno opäť potrebovalo pár dni kľudu, sa mi zranenie vyliečilo bez akýchkoľvek komplikácií. Vďačím za to viacerým  ľuďom, ktorí sa o to pričinili, či už to boli špecializovaní doktori, odborník na stravu a usmernenie tréningovej záťaže počas rekonvalescencie alebo tí, ktorí mi pomáhali aj s tými najjednoduchšími úkonmi počas mojej počiatočnej neschopnosti samostatného pohybu. 

Vrátila som sa teda opäť na sneh. Verila som, že sa dám dokopy skôr, ako skončí sezóna a stihnem ešte aj pár pretekov. Tak sa aj stalo a hneď na začiatok som absolvovala Majstrovstvá SR a ČR v disciplíne slalom v českom stredisku Kouty. Mám z toho dobrý pocit, najviac sa teším tomu, že moje koleno bez zaváhania zvládlo aj intenzitu záťaže počas pretekov, ktorá je predsa len trochu iná ako tá tréningová. To, že som prvý krát v seniorskej kategórii získala titul Majsterky SR v slalome mi k tomu už len pričarovalo úsmev na tvári. 

Najbližšie dni budem ďalej súťažiť na pretekoch Majstrovstiev SR a ČR v ostatných disciplínach podľa poveternostných podmienok tu v Špindlerovom Mlyne. Neskôr vyberieme ešte pár iných, pre mňa vhodných pretekov, na ktorých zabojujem o zlepšenie FIS - bodov. Sezóna síce končí, ale my začíname. Každým dňom na snehu nachádzam viac a viac mentálnej sily, ktorú som nadobúdala počas uplynulých týždňov. 

opat-na-snehu.jpg