European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Nový rok 2016

2.1.2016

Vianočné sviatky aj s Novým roku sú síce za nami, ale má to aj svetlé stránky – viac času na tréning ako aj viac možností v kalendári pretekov. Ešte pred vianočnými dňami som v predtermínoch ukončila aj prvý semester štúdií, takže ja predo mnou obdobie, ktoré bude plne venované len športu. 

Tréning v stredisku Kronplatz

Štarty na dvoch pretekoch svetového pohára v slalome zatiaľ nepriniesli žiaden prevratný výsledok, ktorým by pre mňa bolo umiestnenie v prvej tridsiatke. Stojím si za tým, čo som povedala aj jednému z reportérov po svojej jazde slalomu v rakúskom Lienz: Sklamanie mi nepomôže. Namiesto toho budeme pracovať na odstránení príčiny nedokonalých jázd. 

Veľa krát som už počula stanovisko, že najskôr musí človek prehrávať, aby mohol mať úspech. Lepšie sa mi však na to hodí iná metafora: Nemôžme prejsť na ďalšiu lekciu, kým nezložíme skúšku z tej predošlej. 

V januári ma čakajú viaceré preteky svetového pohára opäť v slalome, od februára sú na pláne štarty aj v kombináciách. Teším sa hlavne na slalom v Jasnej, ktorý je v programe začiatkom marca. Pomedzi tieto vrcholné podujatia budú prebiehať tréningy a štarty na pretekoch kategórie FIS a Európskeho pohára.