European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Nominačné kritérium splnené, do Vail sa však nepôjde

27.1.2015

--Cortina d´Ampezzo, ITA-- 

tofana.jpgPočas poslednej série pretekov sme sa spočiatku zamerali na slalom, neskôr som v rámci tréningu absolvovala niekoľko štartov v kĺzavých disciplínach. Pri štarte na svetovom pohári  v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo v disciplíne Super G ma však nepríjemné zranenie z pretekovej činnosti na istý čas odstavilo.

V poslednej časti trate som nezvládla terénnu nerovnosť a skončilo to pádom.  Trať nebola extrémne náročná, ale rýchlosť ktorou sme ju zdolávali sa blížila tej z pretekov zjazdu, ktorý sa konal deň predtým. Viacero pretekárok tak Super G nedokončilo, tri z nich vrátane mňa si privodili poranenia rôznej závažnosti. 

Veľká radosť zo splnenia nominačného kritéria na MS Vail, Colorado, ktoré som si zabezpečila v decembri víťazstvami dvoch slalomov FIS a posunom vpred vo svetovom rebríčku na 93.priečku, tak netrvala dlho. Ako sa ale zdá, všetko prichádza tak ako má, aj keď sa väčšinou dá veci len ťažko rozumieť, ešte ťažšie sa s ňou zmieriť a prijať ju za dalšie ponaučenie. Súčasná realita mi tak týmto poskytla viac času na mentálny tréning a prípravu náhradného programu, ktorý bude nasledovať po verme úspešnej liečbe a rekonvalescencii. Dĺžka trvania oboch je zatiaľ neurčitá, aj ked už teraz viem, že sa na svah vrátim opäť o čosi silnejšia.