European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Medička Kantorová v Jasnej

2.3.2016

Víťazstvo v súťaži Zimnej univerziády v obrovskom slalome žien vo Vyšnej Boci 20. februára 2016 zožala študentka Lekárskej fakulty UPJŠ Barbara Kantorová. Aj ona prispela k peknej celkovej druhej priečke Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach na tomto podujatí, ktorú porazila víťazná Komenského univerzita v súčte výsledkov iba o pol bodu.  

medicka_kantorova.jpgNa Svetovom pohári SKI WORLD CUP Jasná 2016, bude mať zastúpenie aj Lekárska fakulta UPJŠ. Študentka Barbara Kantorová je víťazkou Zimnej univerziády v obrovskom slalome žien a svoje sily si zmeria s najlepšími svetovými lyžiarkami už tento víkend.   

Barbara Kantorová lyžuje odmalička. „K tomuto športu ma viedli rodičia odmalička – od kedy viem stáť na nohách, viem stáť aj na lyžiach, teda vyše dvadsať rokov. Môj šport bol pre mňa počas tých rokov vždy najlepším priateľom, nie je lepšie odreagovanie ako poriadny tréning,“ prezrádza Popradčanka, ktorá reprezentuje Slovensko v lyžovaní už asi šesť rokov. Počas  tohto obdobia sa stala niekoľkonásobnou majsterkou Slovenska v rôznych disciplínach. Najviac si osobne cení účasť na olympiáde v Soči 2014, kde sa umiestnila na 22. mieste v superobrovskom slalome a to presiahlo nielen jej vlastné očakávania.
 
      „Túto sezónu mám naozaj nabitý kalendár, ale teší ma, že mi dovolil štartovať aj na Zimnej univerziáde a mohla som reprezentovať UPJŠ a jej Lekársku fakultu, na ktorej momentálne študujem. Mám radosť z prvého miesta a aj keď neviem, do akej miery pomohla moja výhra k celkovému umiestneniu našej univerzity, akiste som aspoň troškou prispela k jej zviditeľneniu,“ poznamenáva. 

      Škola a lyžovanie Barbaru maximálne zaneprázdňujú, má teraz akoby dve práce na plný úväzok súčasne, pretože denné štúdium na Lekárskej fakulte UPJŠ nie je možné riešiť individuálnym študijným plánom. No uvedomuje si, sa šport nedá robiť celý život, a preto sa rozhodla sa vyštudovať odbor, ktorý s pohybom úzko súvisí. „Fyzioterapia je podľa mňa so športom úzko prepojená, vlastnými slovami ju označujem ako liečbu pohybom. Je to cesta k zdraviu bez tabletiek a budem rada, keď spojím svoje športové skúsenosti s odborným pohľadom vďaka vzdelaniu. Tie budem môcť podať ďalej a pomôcť tak ľuďom s pohybovými poruchami. Tento odbor mi príde vďaka športovej aktivite veľmi blízky. Okrem toho si myslím, že mi štúdium fyzioterapie pomôže aj pri mojej športovej kariére, keď budem vlastný organizmus a jeho funkcie poznať podrobnejšie vďaka rozsiahlym znalostiam z anatómie a fyziológie,“ konštatuje. 

Vrcholným Barbariným podujatím tejto sezóny bude Svetový pohár v Jasnej, ktorý sa koná už tento víkend, pre ktoré urobila maximum v rámci prípravy a plný výkon sa bude snažiť podať aj priamo na svahu. „Svetový pohár na Slovensku sa koná po mnohých rokoch a odjazdiť ho v domácom prostredí bude pre mňa celkom iná skúsenosť. Verím, že mi tá nezvyčajná atmosféra a podpora divákov pomôže.“ dodáva Barbara Kantorová

„Ako dekana fakulty i náruživého lyžiara ma veľmi teší, že naša študentka prvého ročníka bakalárskeho študijného programu fyzioterapia pripísala na konto našej univerzity jedno pekné víťazstvo. Je to významný úspech a zviditeľnenie našej fakulty i UPJŠ v športovej oblasti a ja verím, že nie posledné. Barbara Kantorová bude prvú marcovú sobotu štartovať aj na Svetovom pohári SKI WORLD CUP Jasná 2016 a vedenie Lekárskej fakulty UPJŠ jej bude veľmi držať palce, aby uspela,“ hovorí dekan Daniel Pella. 
 
Zdroj: KošickéSprávy.sk