European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Južná Amerika - Prvá časť pobytu

21.8.2015

Úvodná časť pobytu venovaná prevažne tréningom na snehu bola náročná. Nie ani tak fyzicky ako mentálne. Počasie nás tu v stredisku Antillanca od začiatku skúšalo a musím priznať, že bolo vytrvalejšie. Po vyše týždni tréningov na mäkkom podklade, v takmer neustálom daždi, hmle alebo za zriedkavého sneženia, sme posledný tréning pri pohľade na lejak vonku vynechali. Z Chile sme sa presunuli na prvé preteky do Argentíny. 

Podmienky tam spočiatku neboli iné. Ani si neviete predstaviť tú radosť, keď nám na prvé preteky počasie doprialo tvrdý zmrznutý svah a slnečný deň. Bola to poriadna dávka energie, takže pretekanie v prvom argentínskom stredisku Chapelco bolo po mentálnej stránke akousi úľavou. Nasledovali ďalšie preteky v Bariloche, kde počasie opäť ukázalo, kto je tu pánom. Prvý deň som v pretekoch slalomu zvíťazila, no ten ďalší, tiež pretekový deň, na slabú viditeľnosť a rozbitú trať počas jazdy druhého kola v slalome doplatil môj nos. Mne doteraz neznámym spôsobom bol aj cez chránič zasiahnutý jednou z brán. Ani to ma však neodradilo a absolvovala som aj zvyšné preteky. 

Prvá séria pretekov končila v „domácom“ stredisku Antillanca. Mám po nej na konte 5 víťazstiev a jedno druhé miesto. Mentálna sila a odolnosť, ktorú som do začiatku pretekov počas pobytu nadobúdala tak priniesla svoje. Páčila sa mi rozhodnosť, ktorú som pociťovala na štarte pri neustálych zmenách viditeľnosti vďaka prelievajúcej sa hmle. Pri spätnom pohľade na prvú časť pobytu môžem povedať, že mala mierne netypický charakter a bola prínosom nielen pre fyzickú športovú výkonnosť. Za podporu a spoluprácu počas nej tu v Južnej Amerike ďakujem Ski teamu z Panenských ostrovov. 

V cieli GS, Antillanca