European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Druhá časť pobytu

9.9.2015

Druhá časť pobytu prebiehala v severnejších čílskych strediskách, v blízkosti hlavného mesta Santiago. Nie len ich nadmorská výška, ale aj miesta nášho ubytovania presahovali výšku 3000 m.n.m. Táto časť bola venovaná viac súťaženiu ako tréningom, keďže preteky vo Valle Nevado, El Colorado a La Parve nasledovali bezprostredne za sebou. 

Disciplíny, v ktorých som pretekala ako aj výsledky boli rozmanité. Súťažila som vo všetkých disciplínach od slalomu až po zjazd, s výnimkou kombinácie, ktorá nebola súčasťou tejto série. Jeden zo slalomov by som dokonca označila za akúsi novú lyžiarsku disciplínu a to Moguls medzi bránami. Vďaka teplu a nedostatočne pripravenej trati už po pár pretekárkach strácala svoju, už aj tak slabú, kvalitu. Naopak, preteky zjazdu by som označila za veľmi príjemné. Zjazdovka vrátane skokov sa mi každou jazdou páčila viac a atmosféra na štarte bola vďaka len zopár zúčastneným pretekárkam priateľská. Obzvlášť vďačím za pomoc domácej pretekárke z Chile, Noelle Barahona, ako aj jej teamu. Pomáhali mi počas pretekov v zjazdoch a Super G, ktorých sa moja predošlá tréningová skupina nezúčastnila. 

Všeobecne došlo ku ďalšiemu zlepšeniu FIS bodov v disciplíne GS, poriadnemu posunu vpred v rebríčku v zjazde a ku víťazstvám na Majstrovstvách Argentíny som pridala titul Majsterky Brazílie v slalome. Navyše, opäť som nazbierala rôzne skúsenosti pre ďalší športový rozvoj. Jednak to boli vlastné zistenia na svahoch počas jednotlivých pretekov, absolvovanie tvrdej skúšky striedmosti a pokory, nutnosť uvedomenia si vlastných nedostatkov a tiež vďačnosť za veci, ktoré normálne človek pokladá za automatické. Všetko spolu to tak dáva odrazovú métu na ďalšiu prácu. 

Tá sa po prílete do Európy a nejakej pauze bude odohrávať na ľadovcoch nášho kontinentu. Súčasne s poslednou fázou prípravy začínam so štúdiom programu Fyzioterapia na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Teším na získavanie vedomostí z odvetví anatómie a fyziológie ľudského tela, na nové poznakty ohľadom diagnostiky a liečby často sa vyskytujúcich diskrepancií predovšetkým pohybového aparátu. Súčasťou štúdia budú aj odvetvia alternatívnej medicíny, ktorým sa už aj v súčasnosti rada venujem vo voľnom čase.

na_skoku_zjazdu_la_parva