European Cup 
 
Dátum:
Miesto:   -

 
Logo SEP


Cafézia


Shred


Slytech


Progast-logo-v-krivkach.jpg


Vita-Sana-Club-Logo.jpg


Logo Kvety Tatry


Lyžiarsky klub Gerlach

Čas je relatívny

11.1.2017

Od septembra až doteraz sa o môj čas delil šport so štúdiom. Teraz však, po poslednej úspešnej skúške zimného semestra, patrí všetok lyžovaniu. 

Na jeseň som si pomedzi školu hromadila dni na snehu len pomaly, všetky boli venované úpravám techniky. Ak ide o ľudí, ktorí sa na tom podieľali, jedna zahraničná spolupráca sa kombinovala s druhou a aj keď to nebolo úplne ideálne, malo to správny smer. Kondičná príprava bola celkom pestrá. Okrem bežných lyžiarskych tréningov som našla novú záľubu v boulderingu a skalnom lezení. Deň pred prvým snežením v Tatrách som konečne (hanba, že až teraz!) zdolala náš najvyšší vrchol na Slovensku (viď galériu). 

Počas povianočných dní a prechodu do Nového roka som mohla športovú intenzitu opäť trochu zvýšiť. Teraz to bude chcieť dotiahnuť techniku, ako aj nabehnúť na režim súťaženia. Na prelome januára a februára je z pretekov na pláne Univerziáda v Almaty, Kazachstan. Pred ňou by som rada absolvovala zopár FIS pretekov, najlepšie aj s trochou rýchlosti v podobe SG alebo zjazdu. Ďalší presný plán pretekov som zatiaľ netvorila, jedno je ale isté. Bude priamo úmerný športovej výkonnosti, ktorá je odrazom fyzickej pripravenosti, zvládnutia technickej stránky i stránky mentálnej. 

Stubaier Gletscher